Publikováno Napsat komentář

Špenátové stromboli (slaný závin)

Špenátové stromboli (slaný závin)

Na webu mám recept na květákové stromboli. Ale to nebylo s květákovou náplní. Bylo z květákového těsta. Náplň byla alá pizza. Tentokrát jsem však udělala fat head těsto a náplň jsem volila špenátovou, s podložkou ze sýra a šunky. Povedlo se mi to na jedničku. Proto se o recept ráda podělím. Je to rychlé, chutné, nechutná jako náhražka a jako bonus dlouho vydrží a netvrdne.
Pokračovat ve čtení
Publikováno Napsat komentář

Omega 3

Omega 3

Mezi velmi důležitý doplněk patří Omega 3 mastné kyseliny. Tento příspěvek je hostovaný. Sepsal ho kamarád, kterého znám a v této otázce mu věřím. Sám má velmi pozitivní zkušenosti. Zejména s léčbou chronického zánětu trvajícího přes 7 let.Proto tento článek přenechávám zkušenějším. Předávám slovo Davidovi.

Všichni tu jsme společně na jedné lodi a v této době Covidu, bychom měli jíst o to víc zdravě, držet půsty, ale také doplňovat doplňky, které mají víc než smysl pro zdraví a jistotu, že vše zvládneme.

Je zapotřebí určitě brát vitamín D3 s K2 a vitamín C a k tomu 100% kvalitní omega 3, které na trhu moc nejsou. Omega 3 umí obnovovat membránu buněk, tudíž posilují imunitu a vaše tělo umí lépe bojovat s veškerými neduhy. Klasicky ze stravy nejsme schopni mít dostatek omeg 3. Já sám jsem se přesvědčil. Jedl jsem 4x týdně ryby, bral klasické omegy z lékárny ( klasické omegy 3 mohou napáchat více škody než užitku 🙁 ) a měl jsem i tak poměr 5:1. Takže poměr omega 6 proti omega 3, jsem měl stále vysoký. A aby tělo bylo odolné a silné je zapotřebí mít poměr 3:1 a níže. Potom se stává vaše tělo silnějším, odolnějším a zdravějším, jelikož se obnovují buňky ve vašem těle po několika měsících braní.

Má osobní zkušenost je taková, že ač jsem byl keto, spal dobře, cvičil, tak jsem trpěl 7 let na chronický zánět a i když se to zlepšilo, tak se mi zánět ozýval 1x týdně. Po nasazení omeg 3 jsem po třech měsících zaznamenal, že bolest je pryč a zatím jsem stále bez bolesti. 🙂 (y)

Je důležité, že i při pravidelném jedení ryb a klasických dostupných doplňků, nikdy nebudete mít dostatek správného poměru omeg v těle a i já jsem se o tom přesvědčil.

Co kvalitní omegy umí a v čem vám pomohou?
 • Přispívá k normální funkci mozku.
 • Přispívá k normální srdeční činnosti.
 • Tlumí a léčí záněty v těle (sám jsem svědkem na svém těle).
 • Přispívá k normálnímu imunitnímu systému.
 • Pomáhá udržovat příznivé hladiny EPA a DHA kyselin v těle.
 • Pomáhá při při nemocech mozku jako je ADHD a autismus, epilepsie atd…
 • Pomáhá udržovat optimální hladiny omega-6:3 mastných kyselin v těle.
 • Pomáhá udržovat hladiny polyfenolů v těle, čímž chrání krevní lipidy před oxidačním stresem
 • Podporuje zdravou a normální funkci očí.
 • Přispívá k normálnímu stavu kostísvalové funkci, normálnímu stavu zubů a dělení buněk.
 • Podporuje normální hladiny triglyceridů v krvinormální krevní tlak a normální hladiny vápníku v krvi.

A jak pomáhají omega 3 a vitamín D3 v boji proti COVIDU?

Nejvyššího účinku omega 3 dosáhnete po 6 měsících užívání.

Kamarád pro vás získal i slevu na

Tyto kvalitní omega 3

Id pro slevu:13679800
Publikováno Napsat komentář

Low carb Dýňový koláč

Low carb Dýňový koláč

Původně jsem měla v plánu dýňové lívance, které by byly určitě stejně úžasné. Nakonec jsem si to rozmyslela s ohledem na trvanlivost a přenositelnost. Přece jen takové množství se nesní samo. Tento koláč je krásně vlhký, skvěle se krájí a krásně voní skořicí. Na podzim jako dělaný.
Pokračovat ve čtení
Publikováno Napsat komentář

„Bramborový“ guláš LOW CARB

Low carb „Bramborový“ guláš

„Bramborový guláš“
Bramborový guláš mám mnohem raději, než klasický s masem. Nikdy jsem ho nezahušťovala moukou ani chlebem. Takže změna na LC (low carb) pro mě nebyla nikterak náročná. A moje nová verze mi chutná takřka shodně s původním milovaným gulášem. Dokonce je i pár lidí, co ochutnalo a vůbec nepoznali rozdíl. Pomáhá i to, že guláš je s paprikou a tedy nejde vidět oranžová barva dýně.
Pokračovat ve čtení
Publikováno

Obal na smažený sýr , řízek , květák

Low carb Obal na smažený sýr, řízek, květák

Smažený řízek jsem dělala s touto směsí už víckrát, ale než jsem se odhodlala napsat tento příspěvek, chtěla jsem zkusit obalit hlavně i sýr  a když už jsem byla v tom, tak jsem to vzala rovnou i s květákem. Povedlo se úplně super. A musím říct, že normální trojobal na sýr mi dělá celkem problém. Běžně mi dokáže vytéct tak komplet, že mi zbyde jen obal... A to i přesto, že jsem vyzkoušela všechny známé fígle. Mrazit, obalovat víckrát apod. Jsem na to opravdu lempl.
Pokračovat ve čtení